close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
نگاهي به بازي Asphalt 8: Airborne
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
نگاهي به بازي Asphalt 8: Airborne
 • بازدید : (157)

شايد بتوان آسفالت را موفق ترين سري شرکت Gameloft نام نهاد. اين مجموعه که چند سالي است که براي پلتفرم هاي همراه عرضه مي شود ، توانسته است محبوبيت بسياري را در ميان کاربران بدست آورد. نسخه قبلي اين سري يعني Asphalt 7 : Heat يکي از بهترين بازي هاي اتومبيل راني در سال گذشته ارزيابي شد به همين دليل تصميم گرفته ايم نگاهي به نسخه جديد اين بازي بياندازيم.


در نسخه جديد اين سري يعني Airborne از همه قابليت هايي که در نسخه هاي قبلي وجود داشته است بهره مند مي شويد و علاوه بر آنها به خودرو هاي جديد نيز دسترسي خواهيد داشت. هم چنين همان طور که انتظار مي رود شاهد بهبود هاي گرافيکي و تغييرات جديد در گيم پلي بازي هستيم. اما آيا تمامي اين موارد موجب پديد آمدن يک بازي فوق العاده خواهند شد؟ در ادامه اين مطلب با ما باشيد.
در حال حاضر اين بازي براي هر دو سيستم عامل محبوب همراه يعني iOS و اندرويد در دسترس است. اگر چه نسخه iOS بازي يک روز زود تر نسبت به نسخه اندرويد عرضه شد. حجم آن به ترتيب بر روي iOS و اندرويد ۸۸۴ مگابايت و ۱٫۵۳ گيگابايت مي باشد. اگر قصد دانلود نسخه رسمي بازي را نيز داريد بايد مبلغ ۰٫۹۹ دلار را پرداخت کنيد. Airborne نيز داراي ويژگي هايي است که موجب مي شود هر فرد علاقه مند به بازي هاي رالي به سوي اين سري جذب شود. يکي از مهم ترين قسمت هاي بازي سرعت هاي بسيار بالا به همراه اتومبيل هاي شيک و گران قيمت است. در طول بازي مي توانيد به دو نوع مختلف barrel roll و flat spin به ايفاي نقش بپردازيد.
در حالت barrel roll شما بايد از يک ارتفاع ماشين خود را برانيد. اين امر موجب معلق ماندن خودرو در هوا خواهد شد و بسته به ميزان ارتفاع و حتي زاويه پرش حرکاتي انجام خواهد شد و به شما امتياز تعلق مي گيرد. اما در حالت flat spin بايد هم زمان با پرش از يک سکو drift نيز انجام دهيد.
حالات هايي که در بالا از آنها صحبت کرديم شايد يکي از مهم ترين تغييرات بازي باشند. در طي بازي کاربر مي تواند به صورت تک نفره يا چند نفره به بازي بپردازد. براي حالت چند نفره استفاده از شبکه اينترنت و ترجيحا Wi-Fi مورد نياز است.


در مسابقات تکي مي توانيد نوع خودرو و جاده را مشخص کنيد و سپس به مسابقه بپردازيد. اين حالت از بازي فقط به انتخاب خودرو هاي جديد تر محدود مي گردد. اما در سوي ديگر حالت Career يا حرفه اي قرار دارد که در هشت فصل مختلف خلاصه مي شود. در طول هر مسابقه با توجه به عملکرد شما تعدادي ستاره دريافت خواهيد کرد. براي گذر از يک فصل و رفتن به فصل بعدي به تعدادي مشخصي از ستاره ها نياز پيدا خواهيد کرد.
در طول هر مسابقه مي توانيد تا حداکثر پنج ستاره را دريافت کنيد. سه ستاره اول مربوط به جايگاه کسب شده در آن مسابقه مي گردد که به ترتيب رده اول ، دوم و سوم ستاره بيشتري دريافت خواهيد کرد. دو ستاره ديگر مربوط به انجام حرکات خاصي مثل پرش ها و يا سالم ماندن خودرو در طول مسابقه مي گردد. با انجام دادن هر يک از اين حرکت ها يک ستاره به شما تعلق مي گيرد.
البته لازم نيست هر پنج ستاره يک مسابقه را بدست آوريد. به طور مثال کافي است در طي بازي نفر اول از خط پايان عبور کنيد تا سه ستاره را کسب نماييد. پس از آن مي توانيد دوباره آن مرحله را بازي کنيد ولي اين بازي هدف شما اول شدن نيست بلکه نياز به انجام حرکات خاص دارد. سه ستاره اي که در قبل کسب کرده ايد ذخيره خواهند شد و در صورت دست يابي به ستاره هاي جديد ، آنها نيز به موارد قبلي افزوده مي گردند. حتي اگر نفر اول تا سوم نيز در طول بازي نشويد باز هم مي توانيد دو ستاره مخصوص را دريافت کنيد.
البته بردن مسابقات و گرفتن ستاره ها همانند گفتنش چندان آسان نيست. بيشتر بازي هاي اتومبيل راني از ابتدا به انتها سطح بازي را افزايش مي دهند که براي نمونه مي توان به نسخه قبلي از خود سري بازي هاي آسفالت و يا بازي Most Wanted (نسخه اندرويد) اشاره کرد. اما سازندگان تصميم گرفته اند در نسخه جديد از همان ابتدا و فصل اول مراحل سخت را پيش روي بازيکن قرار دهند. اين امر به نوعي تغيير چارچوب هايي است که تاکنون در اين سبک از بازي ها شاهد بوده ايم و به نحوي نوعي نوآوري محسوب مي گردد.


به طور کلي بايد گفت که Airborne بازي چندان آساني نيست و مطابق با راه و روش نسخه هاي قبلي ساخته نشده است. در همان فصل اول بازي با مراحلي مواجه خواهيد شد که بايد چندين و چند بار تکرار شوند تا موفق به کسب تمامي ستاره ها شويد. البته شايد برخي از کاربران اين مقدار از سختي بازي را به دليل بدانند و به همين دليل تمايلي براي ادامه نداشته باشند.
در طول بازي متوجه خواهيد شد که برنده شدن در يک مسابقه فقط به سرعت و دقت بيشتر محدود نمي شود. اگر چه خودرو هاي جديدتر و گران قيمت تر ، امکانات بيشتري را در اختيار شما قرار مي دهند اما گاهي اوقات مشاهده مي کنيد که باز هم موفق به برنده شدن نمي شويد. دليل آن استفاده رقباي شما از ميان بر هاي موجود در طول مسير است. بر خلاف نسخه قبلي ، ميان بر ها در نسخه جديد در نقشه نمايش داده نمي شوند و خود شما بايد آنها را کشف کنيد. استفاده از اين راه ها تاثير بسزايي در برد شما خواهد داشت.
البته در بسياري از موارد باخت بازيکن کمي مشکوک به نظر مي رسد. ممکن است که همه خودرو هاي موجود در مسابقه يکسان باشند اما خودرو هايي که توسط هوش مصنوعي کنترل مي شوند به طور عجيبي سرعت بيشتري دارند. به همين دليل در همان چند ثانيه اول بازي فاصله بسيار بيشتري از شما خواهند گرفت و تقريبا ديدن آنها حتي بر روي نقشه نيز غير ممکن مي شود.
بنا بر دلايلي که در قسمت بالا ذکر کرديم ، ممکن است مسابقات تک نفره کمي کسل کننده شوند. در اين حالت مسابقات چند نفره حال و هواي بهتري دارند. زيرا تمامي خودرو ها در يک نوع و رده يکسان به همراه بازيکن هاي حقيقي کنترل مي شوند. در اين حالت شرايط بازي کمي عادلانه تر مي شود و بردن بازيکن به مهارت بيشتر خود بستگي خواهد داشت.

براي اولين بار ممکن است در طي بازي کمي سر در گم شويد زيرا کليد هاي ترمز و گاز بازي نمايان نمي شوند. اين کليد ها پس از حدود ۱ ثانيه بر روي صفحه قرار خواهند گرفت. هم چنين کليد مربوط به کنترل نيترو نيز در کنار گاز و هم چنين ترمز قرار گرفته است و به همين دليل دسترسي به آنها بسيار آسان مي باشد.
همانند نسخه قبلي در اين نسخه نيز تنوع بسيار زيادي از خودرو ها وجود دارد. اين تنوعي به نوعي است که در طي بازي فرصت استفاده از بسياري خودرو ها را نخواهيد داشت. حتي پس از ساعت ها بازي مقدار پول شما براي خريد خودرو هاي جديد بسيار کم است و فرصتي براي خريد ماشين هايي مثل فراري و يا لامبورگيني پيدا نمي کنيد.
البته براي گذر از اين مشکل مي توانيد از قابليت خريد موجود در بازي استفاده کنيد. در اين حالت با پرداخت پول واقعي برخي از امکانات بازي را در اختيار مي گيريد. به طور مثال اگر ستاره کافي براي رفتن به فصل بعدي را نداريد مي توانيد با پرداخت مبلغي وارد فصل بعد شويد. اين قابليت براي خريد خودرو ها نيز موجود است. بسته پنج تايي خودرو ها که به صورت پيش فرض انتخاب شده اند براي شما ۱۰ دلار هزينه خواهد داشت. اين مبلغ براي ده خودرو نيز به ۲۰ دلار افزايش پيدا مي کند. اگر قصد داشته باشيد هفت تا از بهترين خودرو هاي موجود در بازي را خريداري کنيد بايد مبلغ ۱۰۰ دلار را پرداخت کنيد که در نوع خود بسيار زياد مي باشد. البته بسته هايي از خودرو هاي ضعيف تر نيز با قيمت هاي ۲ يا ۵ دلاري در دسترس مي باشد.

يکي از استراتژي هاي به کار رفته در اين بازي سخت تر کردن مراحل است. بدين ترتيب کاربر مجبور به پرداخت مبلغي براي آزاد کردن مراحل يا خودرو ها خواهد شد که سود بيشتري را نصيب سازنده ها مي کند. هم چنين مشکل اصلي اين است که شما مبلغ ۱ دلار را نيز در ابتداي بازي براي نصب خود آن پرداخت کرده ايد.
بدون شک گرافيک سري بازي هاي آسفالت در نوع خود بي نظير مي باشد و يکي از دلايل مهم محبوبيت آن نيز است. اما مشکل اصلي اين بازي فريم ريت يا تعداد تصوير بر ثانيه بازي مي باشد. به دليل برخي از مشکلاتي نرم افزاري و عدم هماهنگي ها ممکن است حتي بر روي دستگاه هاي بسيار پيشرفته مثل HTC One دچار مشکل افت فريم و لگ در بازي شويد. اما نگران نباشيد اين مشکل تنها براي شما نيست و ربطي نيز به ضعف سخت افزاري دستگاه شما ندارد.
به طور مثال بازي به صورت خودکار برخي از قابليت هاي خود را بر روي دستگاه هاي رده پايين تر مثل iPad Mini غير فعال مي کند. به همين دليل گرافيک بازي بيشتر شبيه نسخه قبلي مي شود. البته شايد مسئله گرافيک بر روي iPad 4 و يا iPhone 8 ديده نشود.
در گوشي هاي اندرويدي خود کاربر مي تواند گرافيک بازي را بر روي سه حالت خيلي کم ، کم ، متوسط و زياد قرار دهد. تريلر ها و دمو هاي بازي که چندي قبل منتشر شدند بر روي حالت زياد تصوير برداري شده اند و تمامي جلوه هاي گرافيکي در اين حالت فعال است. البته حتي HTC One نيز با پردازنده Snapdragon 600 نيز نتوانست بازي را به صورت روان اجرا کند. البته قرار دادن گرافيک بر روي حالت متوسط نيز آن را چندان روان نمي کند.
مشکلات گرافيکي جزئي ديگري نيز در بازي ديده مي شود. به طور مثال در بعضي مراحل با سرعت گرفتن شاهد لگ بيشتر خواهيد بود. هم چنين در سرعت هاي بسيار بالا حال و هواي متناسب به کاربر منتقل نمي شود. ممکن است در بعضي موارد حس کنيد که استفاده از نيترو سرعت خودرو را چندان افزايش نداده است و تنها عدد کيلومتر سنج را افزايش مي دهد.

در قسمت صدا و جلوه هاي صوتي نمي توان ايراد چنداني بر اين بازي گرفت. موسيقي الکترونيک اصلي ترين قسمت بازي است که به همراه جلوه هايي جذاب همراه شده است. البته شايد جلوه هاي موجود براي خودرو هاي الکتريکي چندان جالب نباشد و با حالت واقعي آنها بسيار متفاوت است. بدون شک صدا در اين نسخه نسبت به نسخه قبلي پيشرفت بسياري کرده است.
لينک دانلود رسمي : iOS | Android


برچسب ها : ,,,,,,
مطالب مرتبط
بخش نظرات این مطلب
آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:
 • هر روز آخرین خبر استخدامی را برات اس ام اس میفرستیم گفته: هر روز آخرین خبر استخدامی را برات اس ام اس میفرستیم می‌گه:
  این نظر در تاریخ 1393/10/9 و 4:10 دقیقه ارسال شده.

  سلام وقت بخیر

  اگه تمایل داری هر روز آخرین اخبار استخدامی شرکت ، سازمان های دولتی را دریافت کنی

  می تونی به لینک زیر جهت فعال سازی بری

  http://sms.mida-co.ir/newsletter/6/estekhtam

 • دریافت پنل رایگان به همراه خط اختصاصی با پیش شماره 50005 گفته: دریافت پنل رایگان به همراه خط اختصاصی با پیش شماره 50005 می‌گه:
  این نظر در تاریخ 1393/9/7 و 2:15 دقیقه ارسال شده.

  باسلام خدمت شما مدیر عزیز

  جهت ثبت نام پنل اس ام اس رایگان با همراه خط اختصاصی با پیش شماره 50005 می توانید به آدرس

  http://50005.mida-co.ir

  مراجعه نمائید.

  منتظر حضور گرمتون هستیم

  mida-co.ir

 • پیشنهاد یک کسب کار هوشمندانه گفته: پیشنهاد یک کسب کار هوشمندانه می‌گه:
  این نظر در تاریخ 1393/8/26 و 1:25 دقیقه ارسال شده.

  با سلام خدمت شما

  این پیام احتمالا آینده ی تجاری شما را متحول خواهد کرد

  شما می توانید با حداقل سرمایه ی اولیه ،

  صاحب جامع ترین مرکز فروشگاهی و خدماتی شهرتان شوید

  جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت WWW.IBP24.ORG مراجعه نمایید

 • سامانه پیامک گفته: سامانه پیامک می‌گه:
  این نظر در تاریخ 1393/7/2 و 1:36 دقیقه ارسال شده.

  با سلام خدمت شما مدیر محترم
  شما می توانید با عضویت در طرح همکاری فروش پنل و خطوط پیامکی از بازدید کننده وبلاک خود درآمد کسب کنید
  ابتدا وارد آدرس زیر شوید و مراحل ثبت نام رو کامل نمائید
  http://sms.mida-co.ir/hamkar
  سپس وارد پنل کاربری شوید و از قسمت شبکه فروش و بازاریابی کد های مربوط به فروش پنل را در سایت خود قراردهید بعد از معرفی هر کاربر به شما 25 درصد سود فروش داده می شود
  جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمائید
  mida-co.ir
  info@mida-co.ir

 • سامانه پیامک گفته: سامانه پیامک می‌گه:
  این نظر در تاریخ 1393/4/20 و 3:57 دقیقه ارسال شده.

  با سلام خدمت شما مدیر محترم

  برای داشتن یک سامانه حرفه ای و رایگان همین حالا اقدام نمائید. سامانه sms5002.ir به شما یک پنل پیامک کاملا اختصاصی رایگان می دهد با این سامانه پنل ارتباطی جدیدی بین سایت و کاربران خود آغاز کنید. برای فعال سازی همین حالا اقدام نمائید.

  جهت ثبت نام به آدرس زیر مراجعه نمائید

  sms5002.ir/register.php

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی